Zwierzątko dla dziecka – świnka morska

Każdy z rodziców staje w pewnym momencie przed dzieckiem radośnie oznajmiającym:
– Mamo/Tato – ja chcę zwierzątko!
Zwykle błagalne okrzyki trwają dotąd, dokąd rodzic nie zgodzi się na zakup pupila, stając tym samym przed trudnym wyborem właściwego dla malucha ulubieńca.

Opieka nad zwierzakiem posiada niewątpliwie wiele walorów edukacyjnych. Dziecko kształtuje cierpliwość, systematyczność, staje się z biegiem czasu bardziej opiekuńcze i odpowiedzialne. Obowiązki w postaci sprzątania, karmienia, zapewniania odpowiedniej dawki ruchu i zajęcia swojemu przyjacielowi rozwijają zdolności obserwacji, systematyczność, wrażliwość i emocjonalność a także właściwe nawyki. Wiele odmian świnek morskich zaspokoi rozmaite preferencje co do wielkości, koloru, rodzaju sierści i zachowania.

Na pierwsze zwierzątko dla dziecka znakomicie nadaje się świnka morska. Jest to zwierzę domowe niewielkich rozmiarów, niezwykle przyjacielskie. Jak żadne inne bardzo emocjonalnie reaguje na swojego „człowieka” – piszczy, gwiżdże, podskakuje – widocznie cieszy się na jego widok. Entuzjazm wyrażany przez świnkę morską przebija jedynie radość psa na widok właściciela powracającego na przykład z pracy.

Opieka nad świnką morską należy do prostych obowiązków. Należy zapewnić zwierzęciu czystość, dostęp do świeżej wody i jedzenia, dotrzymywać śwince towarzystwa przez zabawę i pieszczoty. Tak doceniona, odwdzięczy się otwartością i prezentacją wielu wręcz ekscytujących maluchy zachowań.

Zapraszamy do obejrzenia świnek morskich w naszym sklepie w Łowiczu!