Zwierzątko dla dziecka – rybki

Obserwacja domowych zwierząt przez nasze pociechy niesie za sobą wiele korzyści. Dzieci uczą się cierpliwości, wypełniania obowiązków, opiekuńczości. Poznają także zasady rządzące naturą – odżywianie, łańcuch pokarmowy, rozmnażanie, rozwój od wieku dziecięcego do dorosłości i starości. Bardzo wdzięcznym tematem obserwacji mogą być niewielkie oraz proste w hodowli rybki akwariowe.

Zdjęcie akwarium - sklep akwarystyczny ŁowiczAkwarium z rybkami może stanowić bardzo ciekawy element wystroju pokoju dziecka. Obecnie konstrukcje akwariów dla początkujących dostępne w sklepach akwarystycznych niejednokrotnie są skompletowane i przygotowane do szybkiego startu akwarium – sprzedawane w zestawach akwarium, pokrywa z oświetleniem, grzałka, filtr wody i inne drobne akcesoria po ustawieniu w odpowiednim miejscu i zamontowaniu we właściwych miejscach gotowe jest do zalania wodą i zarybienia. Wraz z akwarium możesz zaopatrzyć się od razu w żwir jako podłoże dla roślin oraz rośliny akwariowe. Do zmontowanego akwarium wysyp żwir na grubość ok. 5cm i posadź rośliny, a następnie ostrożnie, po ściance akwarium nalej wody tak, by rośliny nie zostały wyrwane z podłoża. Włącz wszystkie urządzenia – od tej pory za tydzień będzie można wpuścić nowych mieszkańców.

Osprzęt do akwarium to:
– filtr (może być wewnętrzny lub zewnętrzny, wybór zależy od ilości ryb, wielkości akwarium), który będzie oczyszczał i natleniał wodę
– grzałka do wody z termostatem, by utrzymać stałą i odpowiednią temperaturę,
– pokrywa z dobrym oświetleniem dla zapewnienia odpowiedniej ilości światła przez kilka(naście) godzin w ciągu dnia oraz uchroni ryby przed wyskakiwaniem z akwarium
– siatka do wyławiania ryb (słabszych, chorych, albo na czas zabiegów pielęgnacyjnych)

Rośliny akwariowe stanowią wyśmienite tło do obserwowania rybek. Ciekawie zaaranżowane wnętrze akwarium, w którym rośliny dzielą je na strefy z wyższymi lub niższymi partiami, mniej lub bardziej gęstymi, być może zaakcentowane niewielkim kamieniem lub kawałkiem skały przyciąga wzrok i zachęca do obserwacji przez długie godziny. Nie do przecenienia jest także głęboko relaksacyjny wpływ takich obserwacji.

Rybki dla początkujących to niewielkie gupiki, mieczyki, molinezje, danio czy neonki. Drobne, stadnie żyjące zwierzątka w połączeniu z ciekawym aranżem roślinnym będą cieszyć oko i dostarczać wiele radości i cennych obserwacji. Gatunki żyworodne dodatkowo w niedługim czasie potrafią zaskoczyć podglądaczy stadkiem maluchów, stanowiących niezwykle interesujący obiekt zainteresowania.

Ślimaki i krewetki to kolejni mieszkańcy domowych akwariów. W miarę postępu zaawansowania w zajmowaniu się wodnym światem możemy dokupić i te zwierzęta do uzupełnienia fauny w akwarium. Dodatkowe istoty wniosą do zbiornika nowe zwyczaje, kolejny rodzaj ruchu do oglądania, rytm dnia, sposób odżywiania się.

Zachęcamy gorąco do zakładania akwarium w domu. Zapraszamy do naszego sklepu akwarystycznego w Łowiczu, aby dowiedzieć się więcej szczegółów i dobrać właściwe akwarium, wyposażenie i zwierzęta. Posiadanie w mieszkaniu kawałka całkiem innego świata to niespotykana okazja do nauczenia się czegoś nowego o współmieszkańcach naszej planety, co niewątpliwie ubogaca nasze spojrzenie na otaczający nas świat.

Do zobaczenia!

Aranżacja Takashi Amano - sklep akwarystyczny Łowicz

Zdjęcia przedstawiają przepiękne aranżacje akwariów przygotowane przez Takashi Amano – więcej pod adresem strony: http://amanotakashi.net